Konferencje

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy

Zapraszamy na kolejną – już szóstą – edycję Konferencji „Intensywna terapia – wyzwania i możliwości w leczeniu chorych w stanach krytycznych”, która odbędzie się 12–13 kwietnia 2019 r. w Krakowie. Podobnie jak w poprzednich latach, tematyka Konferencji obejmować będzie najważniejsze zagadnienia na co dzień spotykane w intensywnej terapii.

Do wygłoszenia wykładów zostali zaproszeni wybitni wykładowcy z Polski i z zagranicy, którzy przedstawią najnowsze osiągnięcia o zasadniczym znaczeniu dla praktyki klinicznej, dotyczące m.in. sepsy i innych stanów ostrych, zwłaszcza sercowych i płucnych, wentylacji mechanicznej i technik pozaustrojowych. Nie zabraknie również tematów z pogranicza medycyny i etyki, w tym przewidziana jest osobna sesja poświęcona terapii daremnej. Konferencję poprzedzą liczne warsztaty, które umożliwią uczestnikom doskonalenie swoich umiejętności praktycznych niezbędnych w codziennej pracy.

Konferencja, jak co roku, odbędzie się w nowoczesnych i przestronnych wnętrzach Centrum Kongresowego ICE w Krakowie. Na zakończenie pierwszego dnia dla uczestników konferencji wystąpi Grzegorz Turnau z zespołem

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką intensywnej terapii do wzięcia udziału w Konferencji i warsztatach oraz życzymy udanego pobytu w Krakowie!

dr med. Wiesław Królikowski
Prezes Polskiego Towarzystwa
Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej

prof. dr hab. med. Wojciech Szczeklik
Uniwersytet Jagielloński
Collegium Medicum

prof. dr med. Roman Jaeschke
McMaster University,
Hamilton, Kanada

Szczegółowe informacje, zapisy

Przejdź do paska narzędzi