III Konferencja „Intensywna terapia”

Szanowne Koleżanki i Równie Szanowni Koledzy!

Zaczynamy odliczanie czasu pozostałego do naszej III Konferencji „Intensywna terapia – wyzwania i możliwości w leczeniu chorych w stanach krytycznych”. Na stronach Medycyny Praktycznej będą się pojawiać informacje dotyczące programu Konferencji i warsztatów. Rejestrację otwieramy w pierwszych dniach 2016 roku.

A na razie zaczniemy od przedstawiania kolejnych wykładowców.
Na początek Jean-Louis Teboul – profesor w Hôpital Bicêtre w Paryżu, wybitny specjalista w dziedzinie intensywnej terapii, autor wielu artykułów w renomowanych czasopismach, ekspert ESICM. Aktualnie obszarem szczególnego zainteresowania Profesora Teboul jest hemodynamika, w tym wstrząs, niewydolność prawej komory serca i interakcje sercowo-płucne. Jest współautorem wytycznych ESICM „Wstrząs i monitorowanie hemodynamiczne”, które przedstawiono na stronach Medycyna Praktyczna – Intensywna Terapia (http://www.mp.pl/oit/sepsa/septyczny/show.html?id=117518).

Profesor Teboul wygłosi w Krakowie wykład zatytułowany „Co nowego w stabilizacji układu krążenia?” („What’s new in hemodynamic management?”). Wykład będzie tłumaczony symultanicznie na język polski. Tego nie można przegapić!

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi